wtorek, 24 stycznia 2017

Pora na kawę z MK Cafe Fresh

Jakiś czas temu otrzymałam kawy do testowania dzięki TestMeToo. Mogłam wybrać dowolną kawę spośród dostępnych na stronie MK Cafe. W ofercie znajdziemy kawy delikatne, mniej intensywne i te kwaśne i z charakterem, ziarniste i mielone, z różnych stron świata. Osobiście wolę kawy delikatniejsze, więc wybrałam Subtle Harmony i Brazil Mogiana. Na stronie dostępny jest również test, który ułatwi nam wybór kaw zgodnie z naszymi preferencjami smakowymi.
*zdjęcie ze strony MK Cafe Fresh


Co najważniejsze to kawy dostarczane są prosto z manufaktury, a na opakowaniach widnieje data palenia.
Dzięki temu mamy pewność, że kawy są świeże, co można wyczuć po otwarciu opakowania. U mnie były po dwóch dniach od palenia. Najlepsi bariści podkreślają, że świeżo palona kawa potrafi najpełniej oddać bogactwo smaku i aromatu kawowych ziaren. O świeżości może świadczyć również fakt, że kawy są dostępne tylko w sklepie internetowym, nie znajdziemy ich na sklepowych półkach.
Według mnie kawy spełnią oczekiwania konsumentów, którzy poszukują wyjątkowych doznań smakowych. 

Kawy próbowaliśmy całą rodzinką i wszyscy zgodnie stwierdzili, że są bardzo aromatyczne, smaczne a przede wszystkim takie jak lubią, czyli delikatne w smaku i nie są kwaskowe ( mój tata kwaśnych nie znosi ). 
Subtle Harmony jest mieszanką o delikatnym smaku, z wyczuwalnymi nutami miodowo-orzechowymi oraz brzoskwini.  Jest bardzo łagodna i można ją pić na co dzień, dla odprężenia.
Brazil Mogiana jest kawą o słodkim aromacie. W smaku przebijają się nuty orzechowe, czekolady, karmelu i miodu. Delikatna, o niskiej kwasowości i znikomej goryczce.

Na stronie znajdziemy przydatne porady i przepisy z filmami instruktażowymi.

 

Subtle Harmony
Kawa o delikatnym smaku, z wyczuwalnymi nutami miodowo-orzechowymi, cechująca się niespotykaną równowagą i harmonią. Dzięki umiejętnie dobranej kompozycji ziaren jest na tyle łagodna, że możesz ją pić na co dzień, dla odprężenia. Subtle Harmony stanowi doskonały pretekst, żeby się zrelaksować.


Profil aromatyczny

* opis ze strony MK Cafe 
 
Brazil Mogiana
Klasyczna, brazylijska kawa, która urzeka równowagą smakową, delikatnością i słodyczą. Ziarna pochodzące z regionu Mogiana wyróżnia brak goryczki, niska kwasowość i wyjątkowy czekoladowo-orzechowy aromat.


Profil aromatyczny

* opis ze strony MK Cafe   Kawy smakowały wszystkim próbującym i już mam pomysł na prezenty :)

 

2 komentarze: