czwartek, 29 września 2016

EQUAZEN mumomega suplement diety dla kobiet w ciąży i karmiących piersią

No to zaczynamy...

 Mój pierwszy post na blogu dotyczyć będzie suplementu diety dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia mumomega. 

Otrzymałam  go do testowania od portalu Urodaizdrowie.pl.  W tym momencie kończę inny suplement, więc opinia o mumomega w późniejszym czasie. Dziś skupię się na jego składzie i funkcji.

Na początek troszkę teorii o pożytecznym wpływie kwasów tłuszczowych omega-3 DHA. Mianowicie odpowiadają one za właściwy rozwój mózgu i wzroku płodu i niemowlęcia. Zaleca się aby spożywać go już w okresie planowania ciąży i kontynuować stosowanie nawet po zakończeniu karmienia piersią.Skład: 

W skład suplementu diety mumomega wchodzą tylko wielonienasycone kwasy tłuszczoiwe i antyutleniacz naturalnego pochodzenia ( witamina E z soi nie modyfikowanej genetycznie). Mumomega zawiera nie tylko DHA, ale również 4 wielonienasycone kwasy tłuszczowe: omega-3: DHA, EPA oraz omega-6: GLA i AA. Skład ten pozwala zabezpieczyć równowagę metaboliczną.

Kwasy omega-3 pochodzą z przygotowanego według standardów farmaceutycznych oleju z ryb morskich, który w swym składzie ma aż 70% kwasów omega-3.
Kwasy omega-6 pochodzą ze specjalnie wyselekcjonowanego oleju z wiiesiołka, który jest źródłem najłatwiej biodostępnego GLA.
 

Oleje z ryb są certyfikowane przez międzynarodowe organizacje.

 

Kapsułek w opakowaniu jest 30, a spożywamy jedną kapsułkę dziennie.

Warto dodać, że jest to pierwszy naturalny preparat z kwasami tłuszczowymi dla kobiet w ciąży i karmiących, który uzyskał Pozytywną Opinię Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

1 komentarz: